į pradžią turinys susisiekite  
Paslaugos » Ventiliacija

UAB „Stagneda“ vėdinimas

 

Be vėdinimo sistemos patalpoje gali pradėti kauptis drėgmė, nemalonūs kvapai,atsirasti ant sienų grybelis. Įrengus ventiliaciją cirkuliuoja grynas oras, tampa lengiau kvėpuoti.

 

Oro ventililacijos nauda:

 

Pašalinamos dulkės, alergenai ir toksinai iš tiekiamo lauko oro;
Atstatomas reikalingas deguonies kiekis patalpose;
Palaikomas patalpų oro drėgmės balansas;
Pašalinami nepageidaujami kvapai iš patalpų, pavyzdžiui nuo kaitlentės, iš vonios, tualeto ir pan;
Iš šalinamo oro į patalpas grąžinama iki 95 proc. tiekiamo oro pašildymui reikalingos šilumos;
Tiekiamas oras sušildomas arba atvėsinamas iki norimos temperatūros;
Geresnė patalpų oro kokybė;

 

KAIP VEIKIA VĖDINIMO SISTEMOS?

 

Mechaninių vėdinimo sistemų įvairovė yra labai plati. Ji priklauso nuo vietinių klimato sąlygų, namuose veikiančios šildymo ar šaldymo sistemos. Be to, labai svarbūs yra ištraukiamieji ventiliatoriai. Jie numatomi virtuvės ir vonios kambarių patalpų koncentruotai drėgmei ir kvapams šalinti.

Tipiškos sistemos ir rekomenduojamas klimatas yra pateikiami žemiau:

• Tiekimo oro ventiliacijos - sistemos karštam ir maišytam klimatui. Šviežias oras įsiurbiamas pro oro įsiurbimo kanalus ir paskirstomas po kambarius ventiliatoriais arba ortakiais. Ventiliatorius ir rinkinys kanalų, skirtų tik ventiliacijai, gali būti prijungti prie pagrindinio grįžtamojo oro kanalo, todėl šildymo ir aušinimo sistemos ventiliatoriaus ir oro ortakiai yra platinami geresniam  gryno oro padavimui. Prijungimo prie grįžtamojo ortakio pagrindinis privalumas yra tas, kad lauko oras gali būti paduodamas oro kondicionieriais ir sausinamas prieš jam patenkant  į namus.
Kadangi tiekimo sistemos nuolat tiekia lauko orą, namuose gali atsirasti viršslėgis. Dėl to, šios sistemos paprastai nėra tinkamos mūsų šaltam klimatui, kur iš karštų patalpų oras gali būti išstumiamas per įvairius plyšius. Tokiu būdu karštas oras kontaktuoja su šaltu ir atsiranda kondensatas, kuris sukelia drėgmės problemų riziką.

• Ištraukiamosios oro ventiliacijos sistemos yra tinkamos šalto klimato sąlygoms. Patalpų oras yra nuolat ištraukiamas į lauką su vienu ar daugiau ventiliatoriumi, kurie dažnai montuojami vonios kambariuose. Kadangi patalpų oras yra nuolat ištraukiamas, namuose mažėja slėgis. Dėl to, šios sistemos paprastai netinka karštam, drėgnam klimatui, kur šaltas patalpų oras kontaktuoja su infiltruotu išorės oru. Taip atsiranda kondensatas, didėja pelėsio pavojus, daugėja bakterijų.

• Subalansuota vėdinimo sistema – tinka visiems klimatams. Taikant šias sistemas, tiek tiekiamo, tiek šalinamo oro kiekis yra vienodas. Tai paprastai pasiekiama naudojant du ventiliatorius, t. y. vienas naudojamas tiekti gaivų orą, o kitas šalinti patalpų orą. Šiose vėdinimo sistemose dažnai naudojamas šilumos ir energijos susigrąžinimas, rekuperacija. Šalinant karštą patalpų orą šiluma yra atiduodama tiekiamam vėsesniam orui. Taip sutaupoma energija tiekiamo oro pašildymui. Šiltojo metų sezono laiku sistema veikia priešingai: tiekiamas oras į patalpas yra vėsinamas.Susisiekite su mumis!

Vardas:*
Vardas:*
Įmonė:
El. paštas:*
Telefonas:
* Privalomi laukai
Siųsti